Oprócz tabletek i kapsułek istnieją również inne formy przyjmowania witamin oraz suplementów. Mowa tu konkretnie o witaminach w płynie. Jest to nie tylko alternatywa dla wspomnianych już tabletek, ale nawet lepsza forma przyjmowania witamin.

Witaminy w płynie – bezpieczna alternatywa dla tabletek

Z witaminami w tabletkach wiąże się wiele problemów. Po pierwsze słabiej i wolniej się przyswajają. Po drugie mogą zawierać barwniki i konserwanty. Nie są też wygodne w przyjmowaniu dla dzieci. Na rynku pojawiła się o wiele bardziej wygodna, a nawet zdrowsza forma suplementacji witamin, czyli witaminy w płynie.

 

Ten rodzaj witamin posiada prosty i krótki skład, co sprawia, że tylko najważniejsze substancje trafiają do żołądka. Witaminy w płynie zawierają oleje, które mają pozytywne oddziaływanie na cały organizm. Ich największą zaletą jest szybkie wchłanianie. To również świetna propozycja dla dzieci lub osób mających kłopoty z gardłem. Połykanie tabletek może być dla nich problematyczne, a płyny są łatwe do zaaplikowania. Warto dodać, że witaminy w płynie można odmierzać samodzielnie. Dzięki temu możesz swobodnie zmniejszać lub zwiększać dawkę w zależności od potrzeb.

Kiedy i jak przyjmować witaminy w płynie?

Istnieją witaminy rozpuszczalne w wodzie, takie jak witaminy z grupy B oraz witamina C. Są również takie, które są wchłaniane tylko w połączeniu z tłuszczami. Należą do nich witaminy A, D, E i K. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy i jakie witaminy przyjmować. Inaczej ich spożywanie nie będzie przynosić efektów.

Pierwsza grupa powinna być przyjmowana jeszcze przed śniadaniem, na czczo. Jednak osoby mające wrażliwy żołądek powinny brać witaminę C w czasie posiłku. Drugą grupę witamin należy połykać podczas posiłku. Witaminy w płynie można aplikować bezpośrednio do jamy ustnej. Warto jednak dodawać je do wody, soku lub innego napoju. Picie takiej mieszanki jest łatwiejsze i smaczniejsze, szczególnie dla dzieci. Dawki wylicza się wraz z instrukcją od producenta. Do odmierzania kropli służy wygodny zakraplacz.

Witaminy w płynie – wydajne i naturalne

Jak widać, witaminy w płynie posiadają szereg zalet. Sprawia to, że nieraz mogą okazać się lepszą alternatywą dla tabletek i kapsułek. Mają nie tylko prostszy i bardziej naturalny skład. Są przede wszystkim szybciej i łatwiej wchłaniane przez organizm. Ważne, aby wiedzieć kiedy dokładnie je stosować, ponieważ przyjmowanie witamin i suplementów ściśle wiąże się z posiłkami.

Zdecydowanie warto wprowadzić dodatkowe przyjmowanie witamin do swojej diety. Uzupełnianie braków w organizmie i dostarczanie dziennej porcji witamin sprawi, że nasze ciało ożyje i będzie bardziej odżywione.

Artykuł sponsorowany.