15 listopada 2019 roku w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 87 został otwarty pierwszy w Polsce, czwarty w Europie sklep Carrefour Bio. 

Nie byłaby sobą, gdybym nie odwiedziła tego wyjątkowego sklepu. 

Jak dowiadujemy się ze strony Carrefoura, w BIO odpowiedniku znajdziemy ok. 2 500 produktów. Oferta nie dotyczy tylko samych produktów spożywczych, ale też kosmetyków, chemii, produktów higienicznych dla dzieci.

I rzeczywiście Carrefour zaskakuje szeroką ofertą. Zobaczmy poniżej.

Na początek..

Przy wejściu znajdujemy małe wózki lub koszyki. Przechodząc dalej napotykamy warzywa i owoce oczywiście BIO. Nie są idealne, o różnych kształtach i rozmiarach. 

Zaraz obok można kupić wielorazowe, materiałowe torebki na owoce i warzywa. Cena 5.99 zł.

Po lewej stronie możemy zauważyć lodówki z sałatami i warzywami kapustnymi, tofu. Dalej widać soki warzywne i owocowe. W lodówkach znajdziemy też dania gotowe takie jak krokiety, pierogi czy kanapki.

Ściana na przeciwko przejścia najbardziej mi się podoba. Kasze, ryże, orzechy na wagę można kupić bez używania folii i plastiku. Ok. 50 produktów możesz kupić tu luzem. Martwisz się, że nie masz przy sobie pojemnika? To nie problem, bo za Tobą są do kupienia szklane słoiki.

Również w swoją szklaną butelkę możesz wlać sok świeżo wyciskany z ekologicznych cytrusów.

Co jeszcze? 

W sklepie znajdziemy:

  • produkty bezglutenowe
  • pieczywo
  • szeroką ofertę wegańską i wegetariańską
  • dział z serami i wędlinami
  • chemię gospodarczą
  • dział dziecięcy 
  • produkty spożywcze dla zwierząt
  • a nawet ręczniki, bambusowe szczoteczki do zębów, pałeczki do uszu z trzciny cukrowej

 

Kącik z kawą  i kanapą

Pierwszy w Polsce sklep Carrefour BIO oferuje 153 m² powierzchni handlowej oraz 27 m² kącika kawowego z bezpłatnym wi-fi, w którym klienci będą mogli wypić kawę lub zjeść zakupiony produkt.

bio kącik

bio kącik

Podsumowanie

Sklep jest umiejscowiony w centrum Warszawy. Jeżeli ktoś regularnie chodzi do Carrefoura na pewno zauważył, że dział bio jest niezwykle duży i również ma bogatą ofertę. Więc nie ma co żałować, że jest na razie tylko jeden w Polsce. Tym bardziej, że takich sklepów ma powstać docelowo 10 w dużych miastach w Polsce.

Sklep na pewno warty odwiedzenia. Ceny są różne, ale myślę, że niewygórowane. Jak wiemy nie od dziś produkty bio są średnio o 1/3 droższe od produktów nieekologicznych. Produkty chemiczne są już o wiele droższe.

Chciałabym podkreślić, że wiele produktów bio nie ma idealnych składów. Oznacza to, że wiele może mieć sporo cukru lub tłuszczu. Dodatki do żywności również tam goszczą. W takim sklepie również należy czytać etykiety. Ekologiczne nie równa się czysty skład.