Przekąski – jeść czy nie?

Przekąski kojarzą nam się głównie z niezdrowymi batonami i chipsami, które zaszkodzą naszej sylwetce. Obecnie rynek się naprawdę zmienia i oferta jest już dużo zdrowsza niż kiedyś. Przekąski nie tylko nie muszą zwiększać masy ciała, ale i mogą ją zmniejszać. 

Badania sugerują, że niektóre pełne produkty bogate w białko, błonnik i / lub produkty pełnoziarniste, orzechy, jogurt, suszone śliwki lub suszone śliwki i popcorn (bez dodatków), mogą promować sytość, gdy są spożywane jako przekąski. 

Rozsądny wybór przekąsek może potencjalnie przyczynić się do wzbogacenia codziennej diety w cenne składniki odżywcze. Ponadto przekąski mogą przyczyniać się do sytości, przy czym przekąski o większej zawartości białka mają najsilniejszy efekt. Na przykład spożywanie wysokobiałkowych przekąsek o wysokiej zawartości błonnika może prowadzić do zmniejszenia spożycia kalorii podczas następnego posiłku w porównaniu z przekąskami o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. W rezultacie przemyślany wybór przekąsek może przyczynić się do utrzymania lub zmniejszenia masy ciała! 1.